Jak nastavit selfie tyč

Držáky na mobilní telefony, ať už jde o Samsung, Huawei či Apple iPhone patří mezi zařízení, které velmi snadno nastavíte a připojíte k vašemu smartphonu.

Selfie tyč na trhu můžete dostat ve dvou variantách, tou první je selfie tyč s tlačítkem (se spouští), tu najdete u nás v obchodě.

Druhou variantou jsou potom selfie tyče s bluetooth, které nepřipojujete kabelem ale bluetooth signálem. Na tyto selfie tyče se dnes ale zaměřovat nebudeme a podíváme se na nastavení selfie tyče s tlačítkem.

Pro selfie tyč s bluetooth klikni zde.

Jak funguje selfie tyč

Selfie tyč se spouští funguje připojením kabelu do konektoru na sluchátka. Díky tomuto připojení je možné přenést signál ze selfie tyče.

Když si tedy zapnete aplikaci fotoaparátu, ať už klasickou anebo nainstalovanou vybranou aplikaci, vždy když zmáčknete tlačítko na teleskopické selfie tyči, přenese se signál kabelem přes konektor Jack do mobilu a ten udělá selfíčko.

Rychlost focení nezávisí jen na selfie tyči, ale také na tom, jak dlouho váš fotoaparát ostří.

Jak připojit selfie tyč

Technické provedení připojení je velmi snadné. Stačí vzít váš mobil, umístit ho do držáku na mobil (díky pružinám se mobilu držák přizpůsobí) a potom zapojit kabel do konektoru na sluchátka.

Tuhle část bychom nyní měli hotovou, nyní je ještě potřeba spárování a nastavení fotoaparátu (u iPhone není nastavení potřeba).

selfie-tyc-nastaveni-tlacitka

Pokud máte mobil Samsung, pak je potřeba spustit aplikaci fotoaparátu, přejít do základního nastavení a poté do rozšířeného nastavení.

Zde je jednou z položek „Tlačítko hlasitosti“ (Volume key). Tomuto tlačítku je potřeba nastavit, aby při stisknutí došlo k focení. Přes toto tlačítko totiž funguje selfie tyč a posílá tak signály do mobilu.

 

Co když selfie tyč nefunguje?

Nefunguje vám selfie tyč a nefotí? Potom je zde několik možností.

  1. Velmi často je možné, že máte konektor do mobilu zapojen jen částečně a ne úplně na 100%, zkontrolujte to prosím.
  2. Dalším problémem může být to, že není nastavení tlačítka hlasitosti určené k focení. Tohle najdete v rozšířeném nastavení vašeho mobilu.
  3. Některé mobilní telefony můžou vyžadovat instalaci speciální aplikace místo fotoaparátu. Občas se stane, že to vypadá, že selfie tyč nefunguje. Pokud ovšem zvolíte vhodnou aplikaci, může se vám spárování tyče a mobilu podařit.
  4. Další možností je potom to, že selfie tyč není s vaším zařízením kompatibilní, v takovém případě s tím bohužel nic neuděláte. U nás můžete ovšem selfie tyč vrátit a to i když uplyne doba 14 dnů.
  5. Poslední možností je potom to, že došlo během doručování balíčku k většímu nárazu a kvůli tomu přestala selfie tyč fungovat. Snažíme se tomu ovšem předcházet a balíme zboží co nejlépe.